Regulamin

Po pierwsze, blog powstał z myślą, aby autorzy znaleźli dla siebie przyjemną odskocznie od rzeczywistości i rozwijali swój warsztat pisarki oraz wyobraźnię. Przed dołączeniem do grona autorów proszę, aby potencjalny autor zastanowił się, na ile będzie mógł się zaangażować w pisanie. Słomiany zapał nie jest mile widziany, ale czasem podejmując się nawet kilku porządnych wątków, można odzyskać motywację. Uprzedzam jednak, że nieaktywność nie będzie tolerowana w żadnym stopniu.
Po drugie, zapisów dokonujemy w zakładce: Rekrutacja. W komentarzu obowiązkowo należy zostawić adres mail, na który wysłane będzie zaproszenie. Dodatkowo autor może dołączyć informację o płci postaci, wizerunku oraz zawodzie. Jeśli jednak składając podanie, nie będziemy jeszcze zdecydowani, wszelkie rezerwacje należy dokonać przed publikacją karty w zakładce: Administracja. Pilnujmy, aby to zgłaszać, ponieważ nikt nie chciałby się znaleźć w sytuacji, gdyby inny autor wykorzystał, np. nasz wizerunek. Administracja bloga ma dwa dni, aby wysłać maila z zaproszeniem. Autor natomiast posiada cały tydzień, aby je przyjąć i napisać kartę postaci. Gdy ktoś będzie potrzebował dodatkowego czasu, proszę to zgłosić pod odpowiednią zakładką.
Po trzecie, waszą wizytówką jest karta postaci. Załoga nie narzuca żadnych wytycznych odnośnie jej formatu, ale proszę pamiętać, aby wyglądała ona estetycznie, była wyjustowana i nie składała się wyłącznie z kilku nic nie wnoszących zdań. Zadbajmy o to, aby prezentowała się ona ładnie, przejrzyście i była okraszona krótką charakterystyką naszego bohatera. Współautorowi na pewno będzie łatwiej wymyślić ciekawe powiązanie oraz pomysł na wątek, gdy nie będzie ograniczać się jedynie do imienia i nazwiska. Znając chociaż w minimalnym stopniu historię oraz charakter drugiej strony, sprawniej pójdzie nam połączenie obu zainteresowanych, prawda? Pamiętajmy również, że każdy posiada zalety i wady, mocne oraz słabe słabe, jest w czymś dobry, ale znacznie gorzej radzi sobie z czymś innym. Nikt nie jest idealny, więc starajmy się, aby postacie były rzeczywiste. Fabuła bloga w żadnym stopniu nie kieruje autora w przekonanie, że bogacze są nieskazitelni. Również oni posiadają defekty i miejmy to na uwadze. Nie twórzmy przerysowanych bohaterów. Oprócz imienia i nazwiska w treści karty powinien znaleźć się wiek, zawód oraz zdjęcie naszej postaci. Dopuszczalne jest tworzenie obcokrajowców, więc taką informację również należałoby zawrzeć. Post powinniśmy oznaczyć następującymi etykietami: KP, imię, nazwisko. W przypadku różnych podstron obowiązkowa jest etykieta: dodatkowe.
Po czwarte, przed opublikowaniem karty administracja powinna ją sprawdzić. Miałoby to na celu zweryfikowanie jej poprawności zarówno pod względem fabularnym jak i gramatycznym.
Po piąte, w ciągu pierwszego miesiąca obecności na blogu obowiązkowe jest opublikowanie postu fabularnego. Pozwoliłoby to innym autorom bliżej poznać naszą postać, jej charakter, usposobienie lub historię. Oprócz tego zapewniłoby to czytelnikom ciekawą zabawę, a samemu pisarzowi pomogło udoskonalić swój warsztat pisarski. Przy okazji ktoś mógłby nam zaproponować ciekawy wątek, w którego wymyśleniu udział brało opowiadanie. Innych autorów prosimy o docenienie pracy. Jednakże istnieje możliwość zwolnienia autora od tego obowiązku, jeżeli ten nie posiada zbyt wiele czasu. Takową ewentualność należy zgłaszać w odpowiedniej zakładce.
Po szóste, przy publikacji proszę zachować następujące odstępy czasowe: między kartami — półgodziny, między kartą, postem fabularnym — godzinę, między postami fabularnymi — dwie godziny, między postem fabularnym, a kartą — dwie godziny. Nie kierujemy się zasadą komentarzy.
Po siódme, na blogu będę pojawić się comiesięczne listy obecności, aby zweryfikować aktywność poszczególnych autorów. Niewpisanie się na nią będzie równoznaczne z brakiem zainteresowania do dalszego współtworzenia bloga. W takim wypadku autor zostanie usunięty z linków, a po tygodniu bez odzewu pod zakładką administracji zostanie również skreślony z listy autorów. Załoga raz w tygodniu będzie monitorowała karty autorów, aby w razie wątpliwej obecności pozostawić ostrzeżenie.
Po ósme, autor posiada możliwość zgłoszenia urlopu. Planując dłuższą nieaktywność, pod odpowiednią zakładką należy zgłosić termin swojej przerwy. Przyjmujemy, że najdłuższy czas nieobecności wynosi trzy tygodnie, choć administracja w szczególnych przypadkach będzie skłonna przedłużyć urlop.
Po dziewiąte, jeśli nie będzie już więcej chcieli uczestniczyć w współtworzeniu bloga, prosimy o tym poinformować.
Po dziesiąte, każdy autor może posiadać maksymalnie dwie postacie. Przy chęci na stworzenie kolejnego bohatera, należałoby to zgłosić do administracji. Istnieje również możliwość, aby usunąć naszego gracza i zastąpić go innych. Zastrzegamy jednak, aby nie korzystać zbyt często z tego przywileju. Prosimy dobrze przemyśleć sylwetkę swojej fikcyjnego postaci zanim zdecydujemy się ją opublikować.
Po jedenaste, obowiązuje nas kultura. Szanujmy siebie nawzajem, doceniajmy wysiłek włożony w pracę innej osoby, utrzymujmy dobrą atmosferę i witajmy nowych autorów. Nie rozwiązujmy konfliktów na forum. Gdy pojawiła się sprzeczka, możecie poprosić załogę grupowca, aby pomogła wam w rozwiązaniu problemu. W takim wypadku zaprosimy was na maila, gdzie prywatnie będziemy mogli sobie wszystko wyjaśnić.
Po dwunaste, Shoutbox służy do wzajemnej komunikacji, ustalania wątków lub powiązań.
Po trzynaste, zakładka Dyskusja została założona z myślą, aby autorzy wyrażali swoje zdanie na temat różnych przedsięwzięć, podsuwali nowe pomysłu mogące rozwinąć bloga oraz wyrażali konstruktywną krytykę, gdyby coś im się nie spodobało. Zależy nam, abyście czuli się tutaj przyjemnie.
Po czternaste, Złote Oko tworzy zarówno administracja jak i autorzy.
Po piętnaste, administracja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz